Esmaspäev, 14 Oktoober 2019 10:13

Peakokad koolis

Eesti Peakokkade Ühendus (EPÜ) ja Maaeluministeerium korraldasid 2019 aasta septembris ja oktoobris projekti, mille raames tulevad põhikoolidesse (6.-8. klassid) andma kokandustunde Eesti parimad peakokad.

Projektiga sooviti tuua lapsed taas tagasi kokkamise juurde ja tutvustada Eesti toidu lugu. 

Veronika Eesmann  valis “Kokad koolis” programmi raames just meie kooli, et valmistada õpilastega mõned toidud.

7. klassi õpilased valmistasid koorese lõhesupi, krõbedad kalapalad ja õunakoogi. 6. klass valmistas hernepüreesupi suitsukoodiga, krõbedad kalapalad ja kamakreemi marjadega. Mõlema klassi menüüsse kuulus veel karask.

Projekti raames valmib 20st retseptist koosnev retseptikogumik koos õppevideotega.

Pilte vaata siit!

Neljapäev, 10 Oktoober 2019 13:23

Kiidame tublisid 4. klassi ettelugejaid

OKTOOBER ON ETTELUGEMISE KUU. 9. oktoobril toimus Võru Keskraamatukogu lasteosakonnas juba 24ndat korda ettelugemisvõistlus. Eesti keele aastal oli võistluse teemaks „Heal meelel ja ilusal keelel”, kus osales 15 Võru maakonna 4. klasside õpilast. Kõigi lugemisoskus oli ühtlaselt hea.

Parksepa keskkooli esindasid Rasmus Raudkett ja Marten Verner Misnik. Rasmus luges loo „Onu Pessimist” Ira Lemberi raamatust „Tädi Fantaasia” ja Marten Verner Louis Sachari raamatust "Pahupidikooli isemoodi lood" loo "Sharie" (eesti keelde tõlkinud Leelo Märjamaa). Mõlemad posid lugesid oma valitud lood kenasti. Žürii hindas Rasmuse lugemist kolmanda koha vääriliseks.

Enne maakonna võistlusel osalemist toimus meie kooli 4. klassis klassisisene ettelugemisvõistlus. Kõik 4. klassi õpilased valisid endale meelepärase raamatu ja lugemispala ning esitasid selle kõigepealt klassikaaslastele. Kuus klassi parimat lugejat Rasmus Raudkett, Marion Niido, Silvia Pärnoja, Joel Raudnagel, Marten Verner Misnik ja Tanel Plakso lugesid toredaid lugusid 1. - 5. klasside õpilastele. Lugejad said esinemiskogemuse ja kuulajad lugemiselamusi.

Kiidan kõiki 4. klassi tublisid lugejaid ja õpetaja Mailit tehtud töö eest!

19. OKTOOBER ON ETTELUGEMISE PÄEV. Loe ka sina sel päeval ette - meie ilusas emakeeles ja heal meelel.

 

Ruth Toots

 

Esmaspäev, 07 Oktoober 2019 09:16

Medaleid tuli korralikult

Laupäeval, 5. oktoobril 2019 toimusid Võru spordihallis Eesti Tantsuspordi Liidu esivõistlused võistlustantsus.

Meie kooli 5. klassi õpilane Liisa Parmask ja Puiga põhikooli 7. klassi õpilane Kirill Kongo saavutasid Juunior 1 E-klassis standardtantsudes 1.koha ja ladinatantsudes 1. koha.

Meie kooli 5. klassi õpilane Marcus Kindsigo ja Annaliisa Uibo saavutasid oma vanuseklassis standardtantsudes 1.koha ja ladinatantsudes 3.koha, vabaklassis 2.koht nii standardtantsudes kui ladinatantsudes.

Meie kooli 9. a klassi õpilane Marco Kindsigo ja Lisete Marjapuu saavutasid standardis 1. koha ja ladinas 1. koha.

Neljapäev, 03 Oktoober 2019 12:19

Tänuüritus

1.oktoobril 2019 toimus meie koolis tänuüritus laulu- ja tantsupeol osalenud kollektiividele ja nende juhtidele. Parksepa Keskkooli kollektiivide osavõtt 2019.a. laulu-ja tantsupeost oli väga rohkearvuline. Peol osales üle 100 meie kooli õpilase.

Esmakordselt oli meie kooli õpilastest ja täiskasvanutest moodustatud pererühm,mida juhendas õpetaja Helle Liloson.

2018/2019. õppeaastal oli loodud esmakordselt ka meie kooli poistekoor, juhendajad õpetajad Silja Otsar ja Ülle Noppel. Nende kollektiivide kõrval näitasid juubelipeol head taset ka meie kooli mudilaskoor, lastekoor ja noortekoor. Juhendajad Silja Otsar ja Ülle Noppel.

Kõik osalejad - nii õpilased kui õpetajad ja kollektiivide saatjad - olid palutud 1.oktoobril kooli aulasse, kus meenutati suvist pidu nii videos, pildis, sõnades ja lauludes.See oli tänuüritus kõigile neile, kes kirjutasid oma osalemisega uhke peatüki meie kooli ajalukku. SUUR TÄNU !

Jagati tänukirju ja meeneid juhendajatele: HELLE LILOSON, SILJA OTSAR, ÜLLE NOPPEL.

Meeles peeti ka kollektiivide saatjaid: Ene Kärg, Liia Luik, Kirsten Veelmaa, Merit Süving, Jana Kõvatu.

Et pereühm oli tantsupeol täiesti uus rühmaliik, siis tänati ka kõiki selle rühma liikmeid tänukirjaga .

Päeva lõpetas ühine kringli söömine.Muusikaliseks taustaks olid laulupeo laulud.

Malle Puolakainen
koolimuuseumi juhataja

Pilte meie kooli rahvast laulupeol vaata siit!

Esmaspäev, 30 September 2019 08:20

Suveseiklus 2019

Eks ole suvi ju seiklemiste, reisimiste ja huvitavate tegemiste aeg. See on aeg, kus võid ise ette võtta seda, mida süda soovib ja hing ihaldab.

Lastejaam korraldas võistluse, kus tuli joonistada ja kirjutada oma suvistest seiklustest. Kõik võistlusele saadetud tööd kanti suure kaardi peale  - Suveseikluste kaart. 3. klassi õpilased saatsid oma valminud pildid ja jutukesed samuti võistlusele. Kokku sai saadetud 17 õpilase tööd, nende, kes õigeks ajaks valmis jõudsid. Loosi tahtel sai Parksepa Keskkooli 3. klass auhinna, milleks oli Lastejaama logoga kott, prillid, värvipliiatsid ja nuputamisraamat. Lisaks sai kogu klass veel logoga järjehoidja, helkuri ja ajutise tätoveeringu.

Aitäh toreda kingituse eest!

Reede, 27 September 2019 12:24

Murdmaajooks

Võru maakonna koolinoorte sügisesel murdmajooksul olid meie kooli parimad:

Tanel Parm PA 1000m I
Ruben Sakhov PA 1000m II

Esimese kuue hulka jõudsid veel:

Arne Suurkivi PA 1000m 4.
Karmo Tisler PA 3000m 4.
Tanel Parm PA 3000m 5.

Pilte vaata siit!

Protokolli siit!

Kolmapäev, 25 September 2019 10:56

Seenenäitus

Vaatamata külmale ilmale ja suhteliselt kesisele seeneaastale oli näitusel väljas palju seeni. Eriti tublid seenekorjajad olid just põhikooli noorema astme õpilased, kelle seenekogudest 23. septembril näituse põhiosa kokku sai.

Lisaks käisid 11.a klassi loodussuuna õpilased koos mükoloog Külli Kalamees-Paniga metsas seeni korjamas. Kohapeal liigitati ja määrati korjatud seened. Esindatud olid mitmed kärbseseened, puravikud, pilvikud, riiisikad, aga ka torikulisi, vöödikud, murumunad, heinikud, liimikud jt

Heidi Kukk

Pilte vaata siit!

Teisipäev, 24 September 2019 15:39

PEATU, VAATA JA VEENDU

Maanteeamet koostöös Politsei-ja Piirivalveameti ning kohalike omavalitsustega korraldas koolide V-VI klasside õpilastele aktsioon PEATU, VAATA JA VEENDU! mille eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel. Liiklusõnnetuste statistika järgi on üheks riskigripiks jätkuvalt 8–14-aastased jalakäijad.

Aktsiooni raames viidi meie kooli 5. ja 6. klassi õpilaste poolt läbi markeerimisaktsioon, mille käigus märgistati Väimela ja Parksepa ohtlike teeületuskohtade juurde sõnum PEATU, VAATA, VEENDU! Ohtlikud teeületuskohad valis välja õpetaja koos õpilastega olles eelnevalt analüüsinud koos lastega kooliümbruse liiklust jalakäija seisukohalt.

Septembri alguses toimusid nendes klassides vestlused liiklusohutusteemadel ja läbi viktoriin. Toimus kohtumine politseiga, kus õpilased said teadmisi ja nõuandeid ohutuks liiklemiseks.

Eelmisel 2018. aastal osales projektis ligi 100 kooli. Sõnumeid markeeriti ligi 300 reguleerimata ülekäiguraja lähedale ja muudele ohtlikele kohtadele üle Eesti.

Hoolivat ja ohutut liiklemist!

Pilte vaata siit!

Esmaspäev, 23 September 2019 11:34

Võistlustants

Laupäeval, 21. septembril 2019 toimus Tallinnas tantsuvõistlus.

Meie kooli 5. klassi õpilane Liisa Parmask ja Puiga põhikooli 7. klassi õpilane Kirill Kongo saavutasid Juunior 1 E-klassis standardtantsudes 1.koha ja ladinatantsudes 1. koha.

Samuti 5. klassis õppiv Marcus Kindsigo koos oma partneri Annaliisa Uiboga saavutasid Juunior 1C vanuseklassis standardtantsudes 1. koha ja ladinatantsudes 4. koha

 

 

Esmaspäev, 23 September 2019 11:30

Maailmakoristuspäev

20.septembril 2019 käisime Maailmakoristuspäeva raames Võru kalmistut koristamas.

Pilte vaata siit

 

Lehekülg 1 / 27