Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Esmaspäev, 18 Juuni 2018 08:35

TV 10 Olümpiastarti finaaletapp

13.-14.juunil toimus kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti mitmevõistluse 47.hooaaja finaaletapp. Meie kooli lapsed tõid koju neljandat aastat järjest väiksemate koolide arvestuses I koha. Võistkonda kuulusid: Brent Piigli, Theodor Krull, Franz Krull, Tõnis Timmi, Kätriin Kauksi, Elis Kenk, Crislin Kauts, Carin Onno.

Treenerid: Sirje Hütt ja Margus Koor

Reede, 08 Juuni 2018 09:16

Looduslaager Karula Rahvuspargis

4.-6. juunil toimus Karula Rahvuspargis Looduslaager 11. klassi loodussuuna õpilastele. Kolme päeva jooksul tutvuti kohaliku flooraga, otsiti veeselgrootuid ning tehti metsamatk. Toimus hilisõhtune kuldvillak ja filmiõhtu. Laagri lõpetas liikide tundmise arvestus ja mänguline pressikonverents.

Välisjuhendajateks olid Helen Kivisild, Urmas Tartes ja Aigar Liping.

Erakordselt soojade ilmadega maikuu oli Ähijärvegi üles soojendanud ning nii kutsus see selge vee, liivase põhjaga veesilm õpilasi veel hilja õhtulgi ujuma.

Aitäh osalejatele!

"Looduslaager oli hästi läbimõeldud ja põnev viis õppimiseks. Tegutsemise kui ka vaba aega oli piisavalt. Matkarajad olid vaheldusrikkad ning päevase normi sai läbitud. Sai teada nii taimi, putukaid kui ja muid huvitavaid fakte, mis juhendajad rääkisid. Õhtuti saime klassiga süüa teha, jutustada, mängida ning ujuda. Saime teadmisi ja kogemusi, mida tulevikus meenutada."

TV 10 Olümpiastarti 47 hooaja neljas etapp toimus 25.05 2018 a. Rakveres

Poiste nooremas vanuseklassis saavutas kettaheites Brent Piigli tulemusega 28.49 viienda koha.

Poiste vanemas grupis saavutas Tõnis Timmi palliviskes 6 koha tulemusega 64.72, Kristjan Timuska 7.koht tulemusega 64.72.

Crislyn Kauts, Lisette Gorjunov, Elis Kenk, Kätriin Kauksi, Franz Krull, Theodor Krull - kõik need lapsed andsid oma panuse võistlustel ja tänu teile läheme 13-14.06 kaitsma mitmevõistlustel oma I kohta.

Head treenimist edasi!

Neljapäev, 24 Mai 2018 13:02

Võru maakonna MV kergejõustikus

22.-23.mail 2018 Võru Spordikeskuse staadionil toimunud maakonna meistrivõistlustel kergejõustikus olid meie kooli parimad tulemused järgmised:

Võru maakonna koolinoorte murdmaajooksu MV

09.05.2018 toimunud Võru maakonna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistluste parimad:

Õpilaste teadusfestival

12.-13. aprillil toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis neljas õpilaste teadusfestival. Festivalil esinesid stendettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad, kelle hulgast valiti välja riiklike preemiate ja eriauhindade saajad. Osales 100 õpilast: 80 gümnaasiumist ja 20 põhikoolist. Parksepa Keskkoolist osales 9. klassi õpilane Talis Timmi uurimistööga „Nõukogude võimu kuriteod Eestis: küüditatu Vilma-Elviira Hallopi lugu“. Selle töö kirjutamist alustas Talis 8. klassis loovtöö raames. Talise juhendajaks oli õpetaja Andres Breidaks.

Festivali esimesel päeval tuli seista oma postri kõrval ja tutvustada oma tööd festivali külastajatele ja žüriile. Päev oli pikk. Algas hommikul kell 10 ja lõppes õhtul kell 18. Talise arvates oli päev küll väsitav, kuid see-eest õnnestus vahetada hulgaliselt kontakte inimestega, keda huvitas tema töö.

Lisaks stendettekannetega tutvumisele sai osaleda töötubades, vaadata põnevaid lavaprogramme, teadusteatrit ja loodusfilme, sai vaadata, mida huvitavat teavad ja on uurinud algklasside lapsed. Parksepa Keskkoolist osalesid algkooliprojektiga „Ma mahun läbi postkaardi“ 1. klassi õpilased Greteliis Piirisild ja Merili Tasso. Sarnaselt Talisega, pidid ka algkooliõpilased tutvustama oma projekti festivali külalistele. Lisaks said Merili ja Greteliis osa võtta erinevatest töötubadest ja vaadata teadusteatrit.

Festival lõppes 13. aprillil autasustamisega. Kõik festivalile välja valitud algkooliprojektis osalejad said tänuks aukirja. Talis sai oma uurimistööga kolm eriauhinda: Kaitseministeeriumilt, Kirjandusmuuseumilt ja TÜ Teaduskoolilt.

Head uurimistööde kirjutamist ja kohtumiseni viiendal õpilaste teadusfestivalil!

Ene Kärg
Parksepa Keskkooli klassiõpetaja

Esmaspäev, 16 Aprill 2018 12:35

"Tähelepanu Start!" finaal

Sel aastal saavutas Parksepa kooli võistkond "Tähelepanu Start!" võistlussarjas väikest koolide arvestuses IV koha. III koha võistkonnaga saime sama palju punkte (otsustas nende üks alavõit) ja II kohast lahutas kõigest 1 punkt. Kiitus neile, kes taas meie kooli tublilt esindasid!

Võistkonda kuulusid: Karola Kull, Kert Loorits, Marten Muld, Marion Niido, Silvia Pärnoja, Mattias Aniott, Kertu Haak, Marcus Kindsigo, Karin Kivi, Klaudia Schenk, Timmur Trolla, Anastasia Kivi, Theodor Krull, Carmen Mirontšuk, Alexander Soidla, Reiko Suur, Hannes Jukk, Kätriin Kauksi, Karl Mathias Pensa, Brent Piigli, Nele-Riin Rästa.

6.aprillil 2018 toimunud Võru maakonna koolinoorte 10.-12. klasside võrkpalli meistrivõistlustel saavutasid Parksepa Keskkooli mõlemad võistkonnad III koha.

Poiste võistkonda kuulusid Dein Jõeloo, Tanel Eit, Jaagup Kärblane, Eerik Pihus, Tomi Rämmer, Carl Ülejõe, Kert Lehes, tüdrukute võistkonda Hanna Ahelik, Lisette Kallas, Gloria Org, Liisbeth Mäeots, Linell Sikk, Kaili Priks, Kristiina Tammik.

Tublid!

Esmaspäev, 09 Aprill 2018 08:13

TV 10 Olümpiastarti võistlussarja III etapp

Laupäeval 7.04 2018 a.toimus Tartu Ülikooli spordihoones kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti võistlussarja III etapp

Meie kooli parimad tulemused:

• P-V kõrgushüppes - Kristjan Timuska tulemusega 1.71 II koht, I koht sama tulemus, kuid hüppas esimesel katsel, Kristjan teisel katsel. Tõnis Timmi 1.51 (16)
  • P-V kuulitõuge - Kristjan 11.97 (13), Tõnis Timmi 11.70 (16).
  • P-N kuulitõuge - Brent Piigli 9.54 (12), Theodor Krull (9.54) (12)
  • Kaugushüppes pääses Brent finaali ja jäi õnnetule 7 kohale tulemusega 4.65, Theodor 36 –s.
  • T-V Kõrgushüpe - Carin Onno 1.31 (38), Crislin Kauts 1.21 (60)
  • T-V kaugushüpe - Carin Onno 4.46 (31), Crislyn Kauts (59)

II grupis (väikeste koolide arvestuses) oleme endiselt I kohal

Olite tublid, andsite oma panuse, et meie kool on ikka jätkuvalt esindatud ja võistleb hästi.