Neljapäev, 06 Detsember 2018 10:04

Käisime Robotexil Esile tõstetud

Robotexi raames toimus 1. detsembril 2018 Tallinnas maailma suurim lasteaialastele ja algkooliõpilastele suunatud iduettevõtete väljakutse teemal "Meie esimene start-up”. Insplay korraldatud võistluse eesmärk oli huvi tekitamine ettevõtluse ja robootika vastu.

Enne võistlusele minekut tuli kokku panna kuni 5-liikmeline võistkond. Võistkonna ülesandeks oli välja mõelda oma firma ja selle tegevus. Huvitavaid ideid pakkusid välja 11. klassi õpilased Alexandra ja Patric. Valisime välja nende poolt pakutud apelsinide ja mandariinide koorimise ning tükeldamise idee. Järgnevalt oli vaja meisterdada mängulaud ja programmeerida robot, mis pidi tegema vähemalt kolme tegevust. Kõige raskemaks tööks kujunes pitchimine ehk rääkimine kolme minuti jooksul võimalikult palju oma ideest ja firmast ning programmeeritud roboti tegevusest.

1. detsembril läks Tallinnasse 5-liikmeline võistkond Parksurobod, kuhu kuulusid 2. klassi õpilased Natali, Greteliis, Kersine, Roland ja Kevin. Robotexil oli üle 1100 Eesti lapse ja noore, kes esitlesid mentoritele oma alustavaid ettevõtteid. Hinnati meeskonnatööd, esinemisoskust ja ideed. Lisaks mentorile andsid õpilased intervjuu ka Insplay esindajale ja päeva juhile. Kõik võistlejad said üritusel osalemise eest meeneid.

Päeva jooksul oli võimalik tutvuda ka teiste, parajasti käimasolevate, võistlustega. Saime vaadata joonejälgimise, tüdrukute tuletõrjumise võistlust ja paadirallit. Erinevates boksides saime uurida roboteid, hologramme ja programmeeritud rongide ja vaaterattaga legolinna.
Robotexilt lahkudes oli hea meel õpilastelt kuulda, et neile väga meeldis ja et nad soovivad järgmisel aastal kindlasti võistlustest osa võtta.

Ene Kärg
Parksepa Keskkooli robootikaringi juhendaja