• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Teisipäev, 28 Mai 2019 09:13

Looduslaager koostöös Räpina Aianduskooliga Esile tõstetud

15.-17. mail 2019 toimus Parksepa Keskkooli looduslaager koostöös Räpina Aianduskooliga.

Kolme päeva jooksul toimusid töötoad ja õppekäigud koolis ja selle ümbruses. Käsitletud teemade hulgas olid raba ja mets, muld ja taim, jahindus, õite mikroskoopiline maailm, poldri tähtsus ja elustik ning jäätmed. Praktiliselt määrati mulla tüüpi ja happesust ning uuriti õite ehitust, lisaks käidi rabas ja poldril sealset elustikku uurimas. Laagri lõpetas maastikumäng pargis ja pressikonverents. 

“Käisime 11. a klassiga looduslaagris räpinas. Kolme päeva jooksul saime juurde uusi teadmisi ja saime proovida ka praktilist osa. Käisime rabamatkal kus tutvustati meile seal kasvavat taimestikku ja seal elavaid loomi. Töötoad ja koolitutvustus olid samuti huvitavad. Töötubades uurisime nii loomade koljusid kui ka nahku, meile näidati kui oluline on muld ja kuidas tuleks prügiga ümber käia. Õhtuti toimusid filmiõhtud, võistkonnamängud ja ka mälumäng kus pandi meie teadmised proovile seoses Räpina aianduskooliga.”

“Laagri lõpetuseks viisime klassiga läbi pressikonverentsi, mis oli just kui rollimäng. Jagasime üksteist teadlasteks, kellel olid erinevad teemad Räpina Aianduskoolis õpitu kohta  ning intervjueerijateks. Pressikonverentsi rollideks olid näiteks Eesti Ornitoloogiaühing, SA Õitsvad aiad, Eesti Jahinduse selts, Keskkonnaameti juht ja Tervisekaitse spetsialist. Intervjueerijateks olid ajakirjanikud nagu näiteks Õhtulehest, ajakirja Kodu ja Aed esindaja.”

11A klassi õpilased ja õp. Heidi Kukk

Pilte vaata siit

Viimati muudetud Teisipäev, 28 Mai 2019 09:17