• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Teisipäev, 24 Märts 2015 08:11

Õpetajate teatrifestival „Sillad“ Esile tõstetud

Jaanuar 2015 - hulk näitemängu huvilisi õpetajaid- koolitöötajaid arutleb , et peagi on saabumas õpetajate teatrifestival Sillad. Tekib küsimus- kas osaleme, teeme midagi? Muidugi teeme.

Saabub väike paus ja veebruaris läheb ettevalmistus täie hooga lahti. Läbi vaadatakse mitmeid kirjutisi. Kaidi veedab tunde raamatukogus ja töötab läbi mitukümmend meetrit riiuleid. Otsimine tasub vaeva, sest leitud saab kõiki osalejaid kõnetanud „Kommigripp“- võrukeelne lugu, kus ohtralt nalja, samas õpetlik. Mängleva kergusega leitakse osalised, tekst saab paberile ja rollid jagatud.

Esimene lugemine ja avastus- eelmine aasta tehti Sildadel sama tükki teise koosseisu poolt. Pettumus. Paus. Vaikus.

Ja siis. Kolm nädalat enne sündmuse toimumist uus näidend “Pulmad Abruka moodi“. Uued näitleja otsingud, läbirääkimised, aegade kokkusobitamised- kõik õnnestub.

Läheb lahti. Intensiivne õppimine grupiti ja kõik koos. Hoolimata osaliste hõivatusest suudetakse leida kõigile paslik harjutamise aeg. Proovide periood on lõbus ja nalja saab oma jagu.

Lugu räägib meretaguste laevaga pulma minekust. Pulm toimub linnas- Roomassaares. Juhtumisi tahab pulmalaevaga linna saada ka saarenaine Liisi, kes on laeva kaasa võtnud lehma, kelle ta otsustab linnas maha müüa. Jant pulmade ja lehma ümber koos kõigi kaaskondlaste suhetest lähtuvalt on garanteeritud.

Reede, 6. märts- osa näitetrupist asub direktori heade sõnade saatel Viljandi poole teele. Järgmisel päeval, järgneb teine pool trupist.

Laupäev, 7. märts- esineme Viljandis Sildadel. Jõuame Viljandisse umbes kaks tundi enne etendust. Meiega kaasas on meikar Aigi, kes teeb meist võluväel kaunid prouad ja mehised mehed. Teame juba ette, et lava on väike, aga et ta nii väike on, tuleb kohal seistes ikka üllatusena. Sellegipoolest mahuvad sinna nii laev kui kogu sõiduseltskond. Tunne on hea ja publik elab kogu etenduse vältel heatahtlikult kaasa. 20 minutit puhast mängurõõmu, millele järgneb väga tugev publiku emotsioon- meid plaksutatakse kaks korda tagasi. Trupi tunne on hea, etendus on tehtud.

Vaatame ära teiste koolide etteasted ja jääme ootama žürii otsust. Ja otsus tuleb- välja antakse neli laureaadi tiitlit ja ühe neist saime MEIE-oleme rõõmsad ja õnnelikud. Lisaks veel parima kõrvalosa preemia Ruthile, oskuslikult mängitud uudishimuliku Malli eest.

Truppi kuulusid: Kaidi Oja, Ruth Toots, Kirsten Veelmaa, Anneli Arike, Tiina Asi, Silja Otsar, Airi Pütsep, Kalju Haabmets, Margus Koor, meikar Aigi Mäesaar.

Aitäh Silja emale, kes varustas meid ajastukohaste riiete ja butafooriga ja kõigile neile, kes meid erinevatel prooviperioodidel vaatamas- kuulamas- kommenteerimas käisid.

 

Airi Pütsep

Parksepa Keskkooli huvijuht

Viimati muudetud Teisipäev, 24 Märts 2015 10:45