Neljapäev, 03 Mai 2012 00:00

Grete hooaeg

4b klassi tüdruk Grete Vagul tegeleb spordialaga, mida siiani on peetud poiste pärusmaaks. Grete on kahevõistleja – suusahüppaja. Nagu näitavad Grete tulemused võivad ka tüdrukud sellel alal edukad olla.

Eesti Suusaliit korraldab igal aastal noortele kahevõistlejatele–suusahüppajatele võistlusi, mis on kokku võetud karikasarjana. Sellel hooajal toimus karikasarjas viis osavõistlust. Karikasarja üldkokkuvõttes saavutas Grete oma vanuseklassis N12 kahevõistluses teise koha. Spetsiaalhüpetes jäi Grete karikasarja üldarvestuses tublile kolmandale kohale.

Eesti Meistrivõistlused suusahüpetes – kahevõistluses toimusid sel hooajal Tallinnas. Ka Eesti Meistrivõistlustel oli Grete edukas kahevõistluses, kus ta sai kaela hõbedase medali. Spetsiaalhüpetes jäi Grete meistrivõistlustel napilt neljandaks.

Terve hooaja vältel on Grete lisaks oma põhialale osa võtnud ka erinevatest murdmaasuusavõistlustest, kus ta on ka edukalt võistelnud. Kõige parema tulemuse saavutas ta 40.Haanja maratonil, kus Grete jäi oma vanuseklassis teiseks 3km ühisstardist sõidul.

Kokkuvõttes võime pidada hooaega edukaks ja kordaläinuks. Grete enda jaoks on hooaja suurim võit esimene hüpe Otepääl K45 meetri mäest – 01.04.2012. Edasi on jäänud Eestis veel ainult kaks mäge, kust Grete pole veel hüpanud – Tallinnas K50 ja Otepääl K90.

Hetkel kogub Grete jõudu ja energiat, et 20. mail võistelda Soomes Helsingis hüppemäel ja 25. mail juba Tallinnas Nõmme Kevadel, kus on siis sihiks võetud K50 meetri mäe vallutamine.

Suvisel hooajal võtab Grete osa ka erinevatest jooksuvõistlustest ning jookseb kaasa kõik Võrumaa pikamaajooksu sarja kuuluvad jooksud.

Täname kõiki õpetajaid, kes on suhtunud Grete tegemistesse mõistvalt ja on meile kaasa elanud.